Radionika

Autorius: Jonas Jukonis

APIE RADIONIKĄ   |   STRAIPSNIAI   |   KONTAKTAI

 

25 kadras – slaptas ginklas

 

Pirmieji eksperimentai kuriant  žmonių pasąmonę veikiančius metodus buvo pradėti  JAV 1950 metų gale.1957 metų rudenį JAV New Jersey valstijos Fort Li miestelio kino žiūrovai  tapo pirmais pasaulyje eksperimento  veikiančio žmonių  pasąmonę dalyviais. Žiūrėdami tuo  metu populiarų trilerį ,,Picnic“ jie net neįtarė, kad prieš rodant jiems filmą, su juo jau buvo padirbėta. Daugelyje kino juostos  vietų buvo įmontuoti  pavieniai kadrai su užrašais: ,,Jūs alkani? Valgykite popkorną ir gerkite kokakolą“.Kadrai ekrane pasirodydavo taip trumpai ,kad jų niekas nepastebėdavo, tačiau jie užsifiksuodavo pasąmonėje. Firma atlikusi šį eksperimentą pranešė, kad filmo pertraukos metu popkorno pardavimas išaugo 50 % o kokakolos – 18 %.

,,25 kadro“ metodo autorius amerikietis  reklamos konsultantas Jamies Vicary.

Analoginiu metodu iškart pasinaudojo ir vienas režisierių, tačiau ne prekių pardavimo didinimui, o žiūrovų bauginimui. Jis įdėjo į įspūdingiausius  dviejų siaubo filmų momentus kadrus su kaukole ir užrašu ,,kraujas“. Apie tai sužinojus spaudai kilo milžiniškas skandalas. Visuomenė piktinosi dėl bandymo paveikti  jų pasąmonę.Tuo pasireiškė nuo amžių žmonijai būdinga psichologinio ir ypač pasąmonės poveikio baimė, baimė kažkokioms mistinėms jėgoms kurioms neįmanoma priešintis.
 1957 metais laikraštyje Saturday Review kažkoks  Normanas Kazinis  svarstė apie tokio išradimo reikšmę.Jo straipsnis sukėlė milžinišką susidomėjimą. Jis rašė:,,Jei tokia technologija tinka priversti pirkti popkorną , tai  kodėl jo vietoje  negali būti politiniai veikėjai ar dar kas nors bjauresnio?“. Jis svarstė kokia intencija sugalvota tokia technologija kuri braunasi į pačius giliausius žmogaus sąmonės kampelius paliekant ten visokį šlamštą. Kazinis padarė išvadą: ,,Visų geriausiai paimti tą technologiją , viską kas su ja susiję ir įdėti į paruoštą bandomajam sprogdinimui atominę bombą“. Kazinis nebuvo vienišas pergyvendamas dėl pasąmonės poveikių technologijų.
Kiek vėliau publicistas Brajanas Ki  savo keturių tomų leidinyje tapusiu besceleriu atkreipė amerikiečių nacijos dėmesį į galimą platų pasąmonės poveikių technologijų panaudojimą. Ki argumentuotai įrodinėjo, kad panašios technologijos nesiribos vien televizija ir kinu. Jis tvirtino:gudriai paslėptos mintys, nukreiptos seksualinio sujaudinimo linkme, jau senai įdiegtos į piešinius ir fotografijas.Jo susirūpinimas pasąmonės poveikiu aiškus: ,,Kiekvienas žmogus, skaitantis tas knygas, buvo auka manipuliuojama pasąmoniniais stimulais,  kuriais besąžiniai prekeiviai ir politikai atakuoja nesąmoningą jų psichikos sferą.Šie metodai pačiai naudojami masinėse komunikacijų priemonėse, reklamų agentūrose ir ryšių su visuomene agentūrose, pramonės ir prekybos korporacijose, o neretai ir pačios federalinės valdžios.
1958 metais Advertising Research Foundation (reklamų tyrimo fondas) oficialiai pareikalavo Vicary ( 25 kadro išradėją ) pateikti  jo eksperimento duomenis su detaliu eksperimento atlikimo technologijos aprašymu. Vicary atsisakė, tačiau pranešė, kad jo eksperimentai buvo vykdomi daugiau nei šešias savaites ir juose dalyvavo tūkstančiai  žmonių.
. The National Association of Broadcasters ( nacionalinė radijo ir televizijos asociacija)  uždraudė visiems savo nariams naudoti pasąmonę veikiančias reklamines technologijas.Nevados valstijos teisėjas paskelbė sprendimą, kad pasąmonę veikiančios technologijos negali būti traktuojamos kaip laisvas žodis . Tai tapo pirma JAV konstitucijos pataisa. Atsirado ir visa eilė kitų įstatymų ribojančių pasąmonę veikiančias reklamines technologijas. Jos buvo uždraustos ir daugelyje Europos šalių. Priėmus atatinkamus įstatymus visa tai buvo pamiršta eilei metų.
Susidomėjimas pasąmonės poveikiu atgimė praėjus beveik 15 metų.1970 metais ją prisiminti privertė 1974 metais patekęs į ekranus siaubo filmas ,,Ekzorcistas“.Žiūrovų įbauginimui filmo režisierius padarė tai ,kad viso filmo eigoje juostoje pastoviai pasirodytų mirties kaukė taip greitai kad jos nebūtų galima pastebėti.
Kai kurios roko grupės, pavyzdžiui ,, Judas Priest“ ir,,Leg Zeppelin“ pradėjo savo albumuose  įrašinėti atbuliniu greičiu satanistines frazes, darančias neigiamą įtaka psichikai..
Minėtu periodu atsirado terminas ,,25 kadras“.Šia sąvoka suprantama šiuolaikiška, elektroninių priemonių pagalba pateikti , aplenkiant sąmonę ,pasąmonei informaciją ir net paslėptus vaizdus.Audio kanalais ir  galima nepastebimai įdiegti į pasąmonę  akustinius pranešimus (muzika ar foniniais ,,triukšmais“).
Spaudoje  ir populiarioje literatūroje ,,25 kadras“ paprastai aiškinamas sekančiai:šiuolaikinė psichologija skiria sensorinį (sąmoningą) ir subsensorinį (nesąmoningą) informacijos priėmimo diapazoną. Žmogaus smegenys sugeba sąlyginai kritiškai ir apgalvotai suvokti vizualinę informaciją 24 kadrų per sekundę greičiu. Būtent tokiu greičiu ir kuria filmus. Kiekvienas papildomas kadras,sąmoningai pridėtas į tą sekundę ir savo turiniu skiriantis nuo kitų likusių 24 kadrų – tai jau tikras zombavimas. Jei iš ekrano transliuosite informaciją rodydami užsienietiškų žodžių sąrašą  verčiamą 25 žodžių per sekundę greičiu jūsų sąmonė nepriims verčiamo teksto. Tačiau pasąmonės lygmenyje pasireikš supersupratimo ir įtaigos efektas.

Šiuo laikotarpiu vėl  leidžiamos kadaise populiarios  Brajano Кi  knygos. 1980 metais pasirodė pirmi komerciniai produktai ,kurie naudojo pasąmonės veikimo technologijas : kasetės su  įrašais, kurios lyg tai padeda suplonėti , mesti rūkymą  ir eliminuoti stresus raminančių tekstų, įrašytų žemiau klausos slenksčio ant nuotaikingų muzikos melodijų (mood music) ar natūralios gamtos garsų pagalba. JAV supermarketuose kovai su vagystėmis vietoj aiškiai girdimos ,,parduotuviškos“ muzikos, pradėjo transliuoti vos girdimą , greitai kartojamą šnabždesį : ,, Aš teisingas žmogus, aš nevoksiu“. Daugumas  parduotuvių po to pranešė apie ženkliai sumažėjusį vagysčių skaičių.

Dažnai pasireiškė Placebo efektas kada tikima reklamuojamais daugeliu pasąmonę veikiančiais komerciniais produktais.Pirmiausiai tai liečia ,,relaksuojančias“ CD ir kasetes, kalbų mokymą naudojant pasąmonę veikiančias technologijas. Žmonės nori tikėti ir tiki, kad ,,paslaptingas ir superaktyvus pasąmonės poveikis“ veikia juos, padeda jiems pakeisti save,ir jis iš tiesų veikia. Tačiau ne psichotechnologijų lygmenyje, bet dėl efektyvaus reklaminio stiliaus. 25 kadro pagalba reklamuotojai sėkmingai hipnotizuoja savo auditoriją, priversdami pirkti dažniausiai visai nereikalingus daiktus aiškiai užkeltomis kainomis.

Pasąmonės poveikių  technologijų eksperimentai įgalina daryti sekančias išvadas. Nekeičiant normalaus elgesio, naudojant pasąmonę veikiančias technologijas, vizualinėse masių informavimo priemonėse galima sukelti emocijas ir  daryti norimą poveikį vertinant įvairias situacijas. Tai galima aktyviai panaudoti komercinėje ir politinėje  reklamoje. Nereikia atmesti minėtų technologijų  panaudojimo ir kariniams tikslams.
Reikia pabrėžti, kad pasąmonės poveikių technologijos vystosi septynmyliais žingsniais ir artimiausiais metais mūsų visuomenei gali iškilti  psichotroninio poveikio grėsmė.Nesuprantama mūsų tautos stručių, įkišusių galvas,apsiginant nuo pavojų į smėlį politika.Tylime, nieko nematome, nieko negirdime.Viso pasaulio mokslininkai-psichologai susirūpinę artėjančia psichoterorizmo epocha, o pas mus apie tai nei žodžio...Tai susiję su naujomis slapto psichinio poveikio žmonėms technologijomis.
 Tik JAV virš 140 institutų užsiima minėtomis technologijomis.Panašūs tyrinėjimai vyksta ir Rusijoje, pavyzdžiui MVD psichofiziologijos centre, moksliniame–gamybiniame susivienijime ,,Energija“,mokslo – gamybinėje įmonėje ,,Kvant“,medžiagų pažinimo institute ir t.t.
Remiantis oficialiai paskelbta medžiaga šiai dienai geriausius rezultatus šioje srityje pasiekusi rusų – amerikiečių korporacija ,,PSYCOR“kuriai vadovauja Igoris Smirnovas, rusiškų psichotroninių technologijų tėvas.Šiuo momentu, korporacija jungia savyje:kompiuterinių psichotechnologijų ir psichoanalizės institutą, psichoekologijos NII   PAEH, Psychotechnologies Corp.(JAV),Rusijos tautų draugystės universiteto psichoekologijos katedrą ir yra galingiausia pasaulyje technologijų ir jų techninių realizacijos priemonių leidžiančių tiesiogiai įvesti – priimti informaciją iš žmogaus pasąmonės.
 Šiuo metu psichotechnologijų NII mokslo direktorius,psichoekologijos katedros vadovas,akademikas Raenas, tvirtina,kad rado revoliucinius žmogaus  psichikos poveikio metodus. Kartu su savo vienminčiais jis esmingai išvystė specialią mokslinę kryptį - psichoekologiją.Psichoekologijos  esmė,jos interesų sritis,yra  žmonių kaip informacinų būtybių tarpusavio santykių ir tarpusavio įtakos jų informacinėje aplinkoje nagrinėjimas.
Smirnovas ir     K* savo knygoje: ,,Psichotechnologijos:Kompiuterinės psichosemantinė analizė ir psichokorekcija nesąmoniniame lygmenyje“ išdėstė pagrindinius savo doktrinos principus. Jo nuomone, psichoekologijos pagrindas yra šiuolaikiška nuomonė apie semantinius (t.y. apie protingus,informacinius)faktorius gyvybinėje veikloje. Psichikos evoliucijos metu semantinių signalų reikšmė išauga.Antroji signalinė sistema yra semantinių simbolių, daugumoje verbalinio tipo, tai yra kalbos simbolių. Todėl psichinės žmogaus smegenų veiklos pagrindas yra taip vadinamas semantinis stimulas:žodis arba vaizdas.

Reakcija stimului būna atatinkama tam stimului atminties srities aktyvacija.
Bet kuris stimulas,kurį gali priimti mūsų psichika ir galintis iššaukti, be orientacinės reakcijos,kokią nors kitą reakciją (pavyzdžiui, emocinę),yra semantiškas.
Žmogui bręstant ir didėjant jo gyvenimiškai patirčiai stimulų, kurie yra nesąmoningi ir iššaukia tik orientacinę reakciją, griežtai sumažėja.Todėl praktiškai bet kuri informacija gali turėti santykių su kokiais tai jau turimais atminties elementais.Negalime įsivaizduoti to, ko mes nežinome.Bet kokia priimama informacija iššaukia asociacinę grandinę su atatinkamais prisiminimais.
Pirmas Smirnovo postulatas. Bet kurie priimti stimulai saugomi atmintyje nepriklausomo semantinio elemento formoje , bet tik asociatyvinių ryšių visumoje su kitais elementais.
Bet koks informacinis signalas, tai yra bet koks pokytis vidinėje ar išorinėje erdvėje, iššaukia psichinės veiklos  ir atatinkamai elgesio pakitimus .Būtent taip dirba sąlyginiai refleksai. Jei stimulas visai  naujas jį priimančiam objektui, tai reiškia sutinkamas pirmą kartą ir neasocijuojasi su kuo nors  iš praeities patirties, tai reakcija į jį bus gynybinė – orientacinė, padidinto  budėjimo, pasirengusi veiksmui ir aktyviai analizuojanti stimulo pasekmes.Jei stimulas lydimas žymiais gyvenimiškos veiklos pokyčiais,jam suteikiama prasmė. Stimulo prasmė(kuriuo gali būti žodis ar vaizdas) – tai jo ryšis su konkrečiu emocinio  būvio pokyčiu.
Antras postulatas: nustatę grupę žodžių,kurie yra emociogeniniai konkrečiam individui, atsiranda galimybė pateikti jam tuos žodžius  specialiu būdu, pakeisti jo psichinę veiklą ir būdą.
Šios teorijos pagrindu Smirnovas sukūrė dvi tarpusavyje susijusias  teorijas psichozondavimą ir psichokorekciją.
Psichozondavimas – išimtinai diagnostinė procedūra. Ji įgalina nustatyti žmogaus santykį su vienomis ar kitomis gyvenimo ir veiklos sferomis , gauti atsakymus į įvairiausius klausymus.Tokiu būdu galima išaiškinti ,ar    žmogus ko nors neslepia, ar neturi pavojingų visuomenei
ar sveikatai polinkių.Psichozondavimas  įgalina labai greitai sudaryti žmogaus psichologinį portretą. Procedūra atrodo sekančiai:žmogus sėdi prieš kompiuterio monitorių kurio ekrane greitai mirguliuoja skaičiai. Didžiulis kiekis iš anksto paruoštų žodžių,frazių ar simbolių pateikiama pakankamai dideliu greičiu į monitorių,taip kad testuojamasis matytų tik skaičius, kuriuos programa ,,uždeda“ ant pagrindinio stimulo viršaus.
JUOSE SLYPI KLAUSIMAI APIE TAI KAS SVARBIAUSIA ŽMOGAUS  GYVENIME –APIE ŠEIMĄ, DARBĄ,PINIGUS, SEKSĄ, POLITIKĄ IR T. T
Testuojamas žmogus neturi jokio supratimo kad atsakinėja į kokius tai klausymus, tačiau jo smegenys į tą informaciją reaguoja nepriklausomai nuo jo valios,pastangų ar norų. Būtent tai ir įgalina gauti tikslius nefalsifikuotus atsakymus,objektyvius, nepriklausančius ir nuo testuojančio valios.Iš esmės tai moderniausia melo detektoriaus versija (pats Smirnovas linkęs jį vadinti ,,tiesos detektoriumi“) .Specialus matematinis kompiuterinės programos aparatas transformuoja testavimo rezultatus į suprantamą interpretavimui formą.
Sekantis etapas – psichokorekcija. Kada raktiniai  žodžiai  surasti, reikia mokėti sudaryti įtaigos algoritmą,matematiškai apdirbti jį kompiuteryje , o po to užkoduoti. Tačiau tai ne viskas kad galima būtų bendrauti su žmogumi prieš jo sąmonę. Reikia žinoti kalbą, kuria asmenybė operuoja savyje.Tai asmeninė,individuali ,nesuprantama kitiems kalba.Specialistas, darantis individualią  psichokorekcijos programą, turi  suprasti tą individualią kalbą ir ,,prakalbėti“ ja.Po to reikia nustatyti tas psichikos sritis į kurias poveikis bus efektyviausias.Po to formuojamas poveikis parinktam žmogui. Poveikis vykdomas paprasta kalba kuri yra ypatingu būdu užkoduojama.Koduojamoji kalba yra ne ta kalba ar  dialektas kuriuo kalba žmogus bet minėta kalba kuria žmogus operuoja savyje, nežinoma ir nesuprantama niekam, net artimiausiam žmogui.Kasdieniniame gyvenime tai visiems gerai žinoma:vienas ir tas pat žodis pasakytas  skirtinga intonacija ar skirtingame kontekste, turi visai skirtingą prasmę.Vieni ir tie patys žodžiai skirtingiems žmonėms priimami skirtingai.Todėl, principingai svarbu tai, kokie būtent žodžiai parenkami ir kaip jie sakomi.
Šiuo metu naudojami sekantys psichokorekcijos metodai:
1. Akustinė  ar audiopsichokorekcija – užkoduot žodžiai, ištisos frazės išdėliojamos į audio seką, kurią klauso jų veikiamas žmogus. Eilės matematinių operacijų pagalba kompiuterinė programa pakeičia pirminį kalbinį signalą į ,,triukšmą“, kurį klausant negalima išgirsti ne tik kalbos teksto bet ir jos buvimo  faktą.Tai pats prieinamiausias ir patogiausias psichokorekcijos metodas.

Užrašyta ant kokybiškos audio laikmenos užkoduota įtaigos fabula neturi jai analogų. Žmogus klauso kasetę (arba CD )daug kartų po keletą valandų per parą. Tai ,ką jis klauso,gali būti tik fonu jo kasdieniniuose darbuose ir gali netrukdyti jo,neerzinti.Įtaiga apiforminta tokiu būdu,pasieks tikslą greičiausiu laiku.Žmogus pradės elgtis pagal užkoduotą įtaigos formulę,galvodamas kad daro savarankiškus sprendimus.Suprantama, toks efektas galimas tiktai tada, kada gerai parinkta psichokorekcinė fabula.
 2. Videopsichokorekcija – užkoduoti vaizdai siužetiniai paveikslai ir žodžiai išdėstomi videoseka kurią žmogus žiūri. Specialus algoritmas įgalina įmontuoti bet kokį paveikslą į bet kokią ilgesnės ar trumpesnės  trukmės videoseką taip, kad jokiais esamais būdais,išskyrus specialų kompiuterinį dekoderį , to nenustatysite. Pasąmonė  neišvengiamai reaguos į koduotą informaciją o sąmonė net nejaus kad ji yra.
3. Intensyvioji psichokorekcija – vyksta pakeistame sąmonės stovyje (sapne, hipnozėje ) kada daromas poveikis vaizdais, žodžiais (net ir nekoduotais).
Šias psichotechnologijas naudoja  tiesioginiam žmonių pasąmonės poveikiui.
Kelias į pasąmonę leidžia ne tik atlikti tiksliausią žmogaus psichinę diagnostiką , bet ir įvykdyti efektyvią jo psichoterapiją.
Kalbant apie šiuos jau veikiančius metodus negalima pamiršti jų galimo poveikio didelėms žmonių masėms.     Iškart iškyla galima problema manipuliuoti  visuomenės  sąmonę komerciniais ar politiniais tikslais.

 

 

Pagal interneto medžiagą

 

į viršų      visi straipsniai

 

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA. LT - pagrindinė Jono Jukonio svetainė

BIOENERGETIKA. LT

BIOTRONIKA. LT

BIOLOKACIJA. LT

BIORITMIKA. LT

GEOTRONIKA. LT

RADIONIKA. LT

AJUVERDA. LT

   

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox